Založ si blog

Slovenskí diplomati-neschopáci a zapredanci

Slovensko nemalo šťastie na ministrov zahraničia. Čiastočne vlastnou vinou-zlou voľbou vlády, no tiež vinou zlého konceptu zahraničných vzťahov a zlého výberu osôb na post šéfa diplomacie v časoch, keď sme mali relatívne dobrú vládu. Neschopáci a zapredanci sa dostali za ministrov ZV SR nielen za vlád neschopného a predajného Moravčíka, Dzurindu, Radičovej, Matoviča či Hegera, ale aj pro-slovenských vlád Mečiara, Fica a (s trochou zhovievavosti hádam aj) Pellegriniho.

Keď si na svetri zle zapneš prvý gombík, zle budú zapnuté aj tie ostatné. Tak to bolo a je aj so slovenskou diplomaciou. V časoch boja za obnovu slovenskej štátnosti sa národné sily museli brániť silným útokom nepriateľov nielen z radov domácich čechoslováckych elementov ale najmä zo zahraničia. Obnovitelia štátnosti (opatrno implicitní ako Čarnogurský, i smelo priami ako Mečiar) mali dosť problémov v domácom zápase a aspoń navonok chceli mať menej konfliktov, menej nepochopenia a nevraživosti. Preto sa pri výbere zahraničných reprezentantov orientovali na osoby schopné jazykovo primerane a politicky zmierlivo „vysvetľovať čo tí slovenskí separatisti vlastne chcú.“ Hľadali sa jazykovo zdatní utišovači, ulízaní slušiačikovia, poklonkári. Koncept zahraničnej politiky sa tak od začiatku budoval na princípoch pasivity a pro-zahraničnej ústretovosti.

Prvými slovenskými „diplomatmi“ sa stali tí, čo síce o dejinách vývoja slovenskej štátnej idey nič nevedeli, čo za obnovu slovenskej štátnosti doma nič neurobili, no vdaka štúdiu na moskov.škole pre medzinár.vzťahy ovládali aj angličtinu. Títo dovtedy verní sluhovia Prahy a Moskvy sa zo dńa na deň stali „slovenskými“ diplomatmi. K nim sa pridali húfy slovensky NEMYSLIACICH, neprebudených pracovníkov SAV a VŠ, ktorí boli na Západe na stážach, čriedy filológov (angličtinárov, francúzštinárov, taliančinárov, nemčinárov, dokonca poľštinárov), anglicky, nemecky, francúzsky hovoriacich hudobníkov, čo si za komunistov na Slovkoncerte vybavili hranie po baroch na Západe – a bolo to – slovenská diplomacia bola na svete.

Tak si Čarnogurský budoval zahraničné vzťahy prostredníctvom stážistu a renegáta Pavla Demeša a Mečiar si na utišovanie zahraničných útokov zákerného ťuťka Moravčíka, ulízancov Schenka a Hamžíka a hruštičku Kramplovú. Spoločné pre nich bolo, že o slovenských dejinách, slovenskej kultúre, slovenskom patriotizme veľa nevedeli. Vedeli sa však obliecť do fraku, spôsobne uklánať pred západnými diplomatmi a v diskrétnom styku s nimi ohovárať nacionalistického neokrôchanca Mečiara.

Po nástupe dzurindizmu pasivitu v diplomacii prekrylo renegátstvo. Budovateľom proti-slovenského jednoznačne pro-západného, servilného charakteru slovenskej diplomacie sa stal Kukan. Absolvent komunistickej diplomatickej prípravky, ktorý sa hanbí za svoj bírešský pôvod a za prvú dámu SR chcel inštalovať svoju česky hovoriacu manželku,-to bol na post šéfa diplomacie vo vláde vlastizradcu Dzurindu ten pravý…Kukan mal bohužiaľ osem rokov na svoju skazonosnú misiu. Na diplomatických postoch a na úradníckych miestach na ministerstve sa zabetónovali osôbky vychované v duchu čechoslovakizmu, obohatené o servilitu voči Západu a o prezentáciu nepriateľstva voči Ruskej federácii.

Bohužiaľ, hluchota našej diplomacie voči národnoštátnym záujmom Slovákov, pasivita, poklonkovanie voči USA, NATO, EU pokračovalo aj počas vlád Smeru-dokonca napriek tomu, že v dvoch jeho vládach mala zastúpenie aj SNS. Pracovníci slovenských ambasád neboli vyberaní na princípe vlastenectva,erudovanosti v oblasti genézy slovenskej štátnosti, v oblasti slovenskej kultúry a potrieb slovenskej ekonomiky-ale na princípe euroatlantickej oddanosti a euroatlantickej byrokracie. Slovenský diplomat neodchádzal a neodchádza do sveta, aby šíril informovanosť o SR a hľadal vo svete možnosti uspokojenia slovenských potrieb a záujmov. Naopak, ide do cudzej krajiny, aby sa tam predvádzal poznatkami o nej,šíril informácie o nej u nás doma a presadzoval u nás doma jej geopolitické záujmy a kultúrne a ekonomické zámery.

Naši ministri zahraničia nie sú ministrami zahraničia SR vo svete ale skôr ministrami zahraničia Sveta resp.Západu v SR. Kubiš, Lajčák, Ševčovič, Korčok-to sú klasické ukážky diplomacie na technologicky solídnej medzinárodnej úrovni-no na mizernej politickej úrovni.-Teda pokiaľ máme na mysli slovenskú politiku, slovenskú geopolitiku a slovenské národnoštátne záujmy. Slovensku naši diplomati nerozumejú a Slovensko potom pochopiteľne nerozumie im. Na domácej politickej scéne by sa nepresadili. No vždy si nájdu nejaký ten flek v medzinárodnej inštitúcii, ked voliči pošlú ich vládu preč.-Alebo-pokiaľ sú vzornými zapredancami USA, dostanú cez sieť mimovládok úlohu podkopávať pozíciu novej nie príliš pro-americkej vlády či šíriť oranžové revolúcie v post-sovietskom svete – Demeš, Vašáryová, Ondrejcsák…

Neschopnosť a nešikovnosť našej diplomacie pri presadzovaní slovenských záujmov sa prejavuje denno-denne. Naposledy v takej „taľafatke“ akou je absencia SR v klube stredoeurópskych krajín, ktoré si vzájomne uznávajú doklady o vakcinácii proti covidu 19. Alebo v odpovedi na diplomatickú facku zo strany CR-ktoré nás zaradilo na svoj červený zoznam. Asi za odmenu, že sme ako jediní servilne a hlúpo poslúžili ich politickým záujmom, ked sme bezdôvodne vyhostili od nás až troch diplomatov RF.

SR nemá slovenskú diplomaciu. Má iba ulízaných pandrlákov typu Klusa. Ponížene udychčaných, uznojených pri plnení úloh geopolitiky USA. Nevzdelaných v histórii slovenskej štátnosti, slovenskej geopolitiky. Nešikovných až hlúpych v diplomatických šarvátkach s okolitými konkurujúcimi štátmi.

Budúca naozaj slovenská vláda bude aj v oblasti slovenskej diplomacie mať čo robiť. Slovenskú diplomaciu bude potrebné od základov zmeniť. Postaviť ju na úplne novej báze aktívneho slovenského vlastenectva.

Zločinci dnes uväznili policajta

03.06.2021

Policajná inšpekcia mala preveriť manipuláciu s dôkazmi a dohodnutými udavačmi,-ktorej sa podľa tajnej služby SIS dopúštajú zločinci, infiltrovaní na pokyn Matoviča, Lipšica a spol. v radoch vyšetrovateľov, špeciálnych prokurátorov a sudcov špeciálneho súdu. Policajná inšpekcia už nič nevyšetrí. Uväznená zločincami to už nedokáže. Predseda parlamentu sa teda [...]

Kolíková-Rezníkova superstar

15.05.2021

Ministerka nespravodlivosti Mária Kolíková je hviezdou pseudo-zábavných pseudo-diskusných relácií verejnoprávnych médií, patriacich pod kuratelu Jaroslava Rezníka, GR RTVS. Potom, čo zodvihla z gauča pol Slovenska v spodinovej zábave „Pumpa“,zábavne diskutovala v „Silnej“ zostave a čo bola posvätne okiadzaná geronto- liberálnymi dedkami a babkami v [...]

Maďarič a Jerguš Lapin

13.05.2021

Marek Maďarič bol desať rokov brzdou rozvoja slovenskosti v kultúre a umení za vlád Smeru. Až po jeho odchode sa vedenie Smeru prestalo okúńať a priznalo sa k národnému akcentu sociálnej demokracie. Za slniečkára-liberála Maďariča bol problém aj s takými prirodzenými vecami, ako je dotovanie Matice slovenskej, tretinový (sic !) podiel slovenskej hudby v slovenskom rozhlase a [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 15122x
Priemerná čítanosť článkov: 2160x

Autor blogu

Kategórie