Založ si blog

RUSOFÓBNA DRAMATURGIA ČESKEJ TELEVÍZIE

V strede tohto týždńa vysielala dvojka verejnoprávnej čtv milý príspevok k oslavám víťazstva ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne. Hraný dokument mal dokázať posadnutosť Rusov vojnami, zbrojením, armádou, zbrańami. V druhom slede mal ukázať zaostalé putinovské Rusko s rozpadávajúcimi sa domami, ošarpanými ulicami, opitými chlapmi, nahlúplymi bábuškami, despotickými učiteľkami, naivnými školáčikmi…

Autor námetu a scenára a zároveń moderátor bol akýsi ruský mimovládkár, žijúci v CR. Dokument financovali a technicky realizovali profesionáli z ČR. Pracovali-ako je to takýchto propagitkách časté pomocou dvoch kamier-jednej oficiálnej a druhej skrytej. Poznáme to aj zo slovenskej produkcie proti-vlasteneckých paškvilov á la Čengel-Solčanská. Dielko malo dvoch protagonistov-naivnú pubertiačku, ktorú jej sfanatizovaná mama nahovára na vstup do vojenského učilišťa a zanedbaného osamelo žijúceho asociála, neustále s fľašou vodky v ruke. Moderátor oficiálnou kamerou fingoval strojené rozhovory, podnecoval protagonistov k štylizovaným pózam a skrytou kamerou snoril po tejto štylizácii s úmyslom čo najviac protagonistov zosmiešniť.

Za miesto nakrúcania pseudo-dokumentu bolo vybraté podmoskovské mestečko Jeľńa /10 tis.ob./ známe v Rusku prvou protiofenzívou Červ.armády v auguste 1941 /operácii velil Žukov/. Autor odsúdil túto krvavú operáciu, lebo po nej Sovieti oslobodili Jelńu iba na pár týždńov a okrem stimulácie patriotizmu vraj vojensky nič nepriniesla. Dokument vyznieva tak, akoby jediným humánnym riešením bolo, keby ZSSR kapituloval nielen v Jeľni, ale na celom svojom území.

Dokument toto kapitulačné riešenie sporu Ruska so Západom ponúka aj pre dnešok. -Rusi,-zbavte sa Putina,zrušte armádu, odovzdajte nám zbrane, odozdajte do západným múdrym podnikateľom celú krajinu…-A bude vám hej-od rána do večera iba veget a konzum podľa najnovších tv-reklám.

Problémom tejto českej agitky je ale to, že dnes už ľudia pro-západnej tv všetko nekriticky nespapajú. Źe si veci ľahko overia na internete. A tam uvidia /streetview/ aká je dnešná Jeľńa šarmantné mestečko -plné maľovaných chrámov a historických domčekov. A tam zistia, že Rusi v zbytočnom boji o Jeľńu zabili 21 tis.Nemcov-o 5 tis. viac ako padlo Nemcov pri dobytí celého Poľska. Boj o Jeľńu-to však bol predovšetkým víťazný boj s defetizmom, boj za znovuzískanie ruského-slovanského sebavedomia.

A to platí -pri tomto chabom pokuse českých rusofóbov aj dnes.

Zločinci dnes uväznili policajta

03.06.2021

Policajná inšpekcia mala preveriť manipuláciu s dôkazmi a dohodnutými udavačmi,-ktorej sa podľa tajnej služby SIS dopúštajú zločinci, infiltrovaní na pokyn Matoviča, Lipšica a spol. v radoch vyšetrovateľov, špeciálnych prokurátorov a sudcov špeciálneho súdu. Policajná inšpekcia už nič nevyšetrí. Uväznená zločincami to už nedokáže. Predseda parlamentu sa teda [...]

Slovenskí diplomati-neschopáci a zapredanci

18.05.2021

Slovensko nemalo šťastie na ministrov zahraničia. Čiastočne vlastnou vinou-zlou voľbou vlády, no tiež vinou zlého konceptu zahraničných vzťahov a zlého výberu osôb na post šéfa diplomacie v časoch, keď sme mali relatívne dobrú vládu. Neschopáci a zapredanci sa dostali za ministrov ZV SR nielen za vlád neschopného a predajného Moravčíka, Dzurindu, Radičovej, Matoviča [...]

Kolíková-Rezníkova superstar

15.05.2021

Ministerka nespravodlivosti Mária Kolíková je hviezdou pseudo-zábavných pseudo-diskusných relácií verejnoprávnych médií, patriacich pod kuratelu Jaroslava Rezníka, GR RTVS. Potom, čo zodvihla z gauča pol Slovenska v spodinovej zábave „Pumpa“,zábavne diskutovala v „Silnej“ zostave a čo bola posvätne okiadzaná geronto- liberálnymi dedkami a babkami v [...]

Joe Biden

Biden o Putinovi: Je to bystrý, tvrdý a dôstojný protivník. Rusku však vytýči "červené čiary"

14.06.2021 23:33

"Nehľadám konflikt s Ruskom, ale budeme reagovať, ak bude Rusko pokračovať v škodlivých činnostiach," uviedol americký prezident pred stretnutím s ruským prezidentom.

Hranice / Hranica / Kontrola /

Slováci budú môcť do ČR cestovať bez testu aj po očkovaní vakcínou Sputnik V

14.06.2021 21:58

Potvrdil to český minister zdravotníctva Adam Vojtěch. Ešte pred týždňom pritom Vojtěch trval na tom, že Česko sa otvorí len pre osoby zaočkované vakcínami schválenými Európskou liekovou agentúrou.

Marian Kočner

Kolíková je pripravená zvrátiť rozhodnutie v kauze Kuciak

14.06.2021 21:42

Ministerka spravodlivosti uviedla, že mimoriadny opravný prostriedok v kauze Kuciak by podala v prípade, ak by po prípadnom oboznámení sa s obsahom spisu očakávala zásadne iné rozhodnutie súdu.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa stretla s Bidenom. Ten ocenil pokrok, ktorý Slovensko v poslednom čase dosiahlo

14.06.2021 19:39, aktualizované: 22:43

"Hovorili sme o dôležitosti hodnôt, ktoré nás spájajú a ktoré zdieľame. Sú to hodnoty demokracie a právneho štátu," opísala prezidentka stretnutie s prezidentom USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 15124x
Priemerná čítanosť článkov: 2161x

Autor blogu

Kategórie