Založ si blog

RUSOFÓBNA DRAMATURGIA ČESKEJ TELEVÍZIE

V strede tohto týždńa vysielala dvojka verejnoprávnej čtv milý príspevok k oslavám víťazstva ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne. Hraný dokument mal dokázať posadnutosť Rusov vojnami, zbrojením, armádou, zbrańami. V druhom slede mal ukázať zaostalé putinovské Rusko s rozpadávajúcimi sa domami, ošarpanými ulicami, opitými chlapmi, nahlúplymi bábuškami, despotickými učiteľkami, naivnými školáčikmi…

Autor námetu a scenára a zároveń moderátor bol akýsi ruský mimovládkár, žijúci v CR. Dokument financovali a technicky realizovali profesionáli z ČR. Pracovali-ako je to takýchto propagitkách časté pomocou dvoch kamier-jednej oficiálnej a druhej skrytej. Poznáme to aj zo slovenskej produkcie proti-vlasteneckých paškvilov á la Čengel-Solčanská. Dielko malo dvoch protagonistov-naivnú pubertiačku, ktorú jej sfanatizovaná mama nahovára na vstup do vojenského učilišťa a zanedbaného osamelo žijúceho asociála, neustále s fľašou vodky v ruke. Moderátor oficiálnou kamerou fingoval strojené rozhovory, podnecoval protagonistov k štylizovaným pózam a skrytou kamerou snoril po tejto štylizácii s úmyslom čo najviac protagonistov zosmiešniť.

Za miesto nakrúcania pseudo-dokumentu bolo vybraté podmoskovské mestečko Jeľńa /10 tis.ob./ známe v Rusku prvou protiofenzívou Červ.armády v auguste 1941 /operácii velil Žukov/. Autor odsúdil túto krvavú operáciu, lebo po nej Sovieti oslobodili Jelńu iba na pár týždńov a okrem stimulácie patriotizmu vraj vojensky nič nepriniesla. Dokument vyznieva tak, akoby jediným humánnym riešením bolo, keby ZSSR kapituloval nielen v Jeľni, ale na celom svojom území.

Dokument toto kapitulačné riešenie sporu Ruska so Západom ponúka aj pre dnešok. -Rusi,-zbavte sa Putina,zrušte armádu, odovzdajte nám zbrane, odozdajte do západným múdrym podnikateľom celú krajinu…-A bude vám hej-od rána do večera iba veget a konzum podľa najnovších tv-reklám.

Problémom tejto českej agitky je ale to, že dnes už ľudia pro-západnej tv všetko nekriticky nespapajú. Źe si veci ľahko overia na internete. A tam uvidia /streetview/ aká je dnešná Jeľńa šarmantné mestečko -plné maľovaných chrámov a historických domčekov. A tam zistia, že Rusi v zbytočnom boji o Jeľńu zabili 21 tis.Nemcov-o 5 tis. viac ako padlo Nemcov pri dobytí celého Poľska. Boj o Jeľńu-to však bol predovšetkým víťazný boj s defetizmom, boj za znovuzískanie ruského-slovanského sebavedomia.

A to platí -pri tomto chabom pokuse českých rusofóbov aj dnes.

Zločinci dnes uväznili policajta

03.06.2021

Policajná inšpekcia mala preveriť manipuláciu s dôkazmi a dohodnutými udavačmi,-ktorej sa podľa tajnej služby SIS dopúštajú zločinci, infiltrovaní na pokyn Matoviča, Lipšica a spol. v radoch vyšetrovateľov, špeciálnych prokurátorov a sudcov špeciálneho súdu. Policajná inšpekcia už nič nevyšetrí. Uväznená zločincami to už nedokáže. Predseda parlamentu sa teda [...]

Slovenskí diplomati-neschopáci a zapredanci

18.05.2021

Slovensko nemalo šťastie na ministrov zahraničia. Čiastočne vlastnou vinou-zlou voľbou vlády, no tiež vinou zlého konceptu zahraničných vzťahov a zlého výberu osôb na post šéfa diplomacie v časoch, keď sme mali relatívne dobrú vládu. Neschopáci a zapredanci sa dostali za ministrov ZV SR nielen za vlád neschopného a predajného Moravčíka, Dzurindu, Radičovej, Matoviča [...]

Kolíková-Rezníkova superstar

15.05.2021

Ministerka nespravodlivosti Mária Kolíková je hviezdou pseudo-zábavných pseudo-diskusných relácií verejnoprávnych médií, patriacich pod kuratelu Jaroslava Rezníka, GR RTVS. Potom, čo zodvihla z gauča pol Slovenska v spodinovej zábave „Pumpa“,zábavne diskutovala v „Silnej“ zostave a čo bola posvätne okiadzaná geronto- liberálnymi dedkami a babkami v [...]

Virus Outbreak Brazil Bolsonaro

Bolsonara bude pre útoky na volebný systém vyšetrovať aj najvyšší súd

05.08.2021 06:58

Brazílsky prezident v ostatnom čase ešte viac vystupňoval svoje dlhodobé útoky na elektronický volebný systém v krajine.

Testovanie / Zdravotník / Covid /

ONLINE: Angličania zaradili Slovensko medzi bezpečné zelené krajiny

05.08.2021 06:15, aktualizované: 07:15

Od nedele bude stačiť Slovákom na príchod do Anglicka len negatívny test na koronavírus. Žiadna karanténa, ani očkovanie.

navaľný navalnyj

Odvolací súd v Rusku potvrdil rozhodnutie o zákaze Navaľného organizácií

04.08.2021 23:12

Súd o odvolaní rozhodoval za zatvorenými dverami a verejné bolo len vynesenie verdiktu.

Peter Kalmus.

V Martine napadli výtvarníka Petra Kalmusa, po ošetrení ho prepustili domov

04.08.2021 21:28

Polícia ku konkrétnym útočníkom informácie neposkytuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 16075x
Priemerná čítanosť článkov: 2296x

Autor blogu

Kategórie